Usługi logistyczne dla sprzedawców – sprawdź, jakie masz możliwości!

Usługi logistyczne dla firm, w tym także dla sprzedawców mogą pomóc przedsiębiorcy rozwinąć biznes. Dzięki zleceniu zadań związanych z logistyką możesz skupić się na sprzedaży i marketingu. To naprawdę się opłaca!

Dlaczego potrzebujesz usług logistycznych?

Proces realizacji zamówienia w sklepie internetowym lub w sklepie stacjonarnym jest wbrew pozorom bardzo skomplikowany. Sprzedawca musi najpierw przyjąć zlecenie, a następnie uruchomić łańcuch dostaw. Zanim towar dotrze do finalnego odbiorcy, jest on wielokrotnie pakowany, a także oznaczany.

Jeśli w trakcie przygotowywania do zamówienia wystąpiły jakieś błędy, najpewniej klient poprosi o zwrot lub zgłosi reklamację. To dodatkowe obciążenie dla sprzedawcy, zarówno pod względem kosztów, jak i pod względem zasobów, którymi on dysponuje. Zamiast zajmować się nowymi zamówieniami, pracownicy muszą bowiem zajmować się sprawami związanymi z nie do końca sfinalizowanymi transakcjami. Z tego też powodu powstały firmy, które świadczą usługi logistyczne dla biznesu. Mają one za zadanie ułatwić sprzedawcom pracę, a także przyspieszyć rozwój ich działalności. Poniżej prezentujemy różne rodzaje usług logistycznych, które możesz zamówić dla swojej firmy. Każdy z nich jest warty Twojej uwagi!

Czym jest fullfilment?

Zanim przedstawimy po kolei różne usługi logistyczne, warto się zastanowić, czym jest funkcjonujące w logistyce szerokie pojęcie fullfilment. Nazwa ta oznacza oddelegowanie zadań logistycznych zewnętrznej firmie. Przedsiębiorca może dzięki temu odciążyć się z wielu obowiązków, takich jak przepakowywanie towarów czy kompletacja zamówień. Jakie korzyści z fullfimentu wynikają dla przedsiębiorcy? Jest ich całkiem sporo!

Dzięki zleceniu pakowania / składowania / wysyłki / realizacji zwrotów zewnętrznej firmie logistycznej, sprzedawca może:

 • zaoszczędzić wiele czasu i zasobów,

 • usprawnić i przyspieszyć łańcuch dostaw,

 • zoptymalizować wydatki związane z procesami logistycznymi (np. prowadzeniem magazynu),

 • poprawić obsługę klienta (dzięki szybszym i bardziej precyzyjnym dostawom rośnie zadowolenie konsumentów),

 • zwiększyć sprzedaż (rosnące zadowolenie klientów, a także większe moce przerobowe i automatyzacja przedkładają się na większe możliwości marketingowe i rosnącą sprzedaż).

Jak widać, rozwiązanie to może znacznie napędzić rozwój przedsiębiorstwa o charakterze handlowym!

Usługi logistyczne - kompleksowe usługi pakowania

Usługi logistyczne związane z pakowaniem, składowaniem i wysyłką towaru są niezbędne do tego, by sklep internetowy lub stacjonarny się rozwijał. Na początku wielu sprzedawców realizuje zadania tego typu samodzielnie. Z czasem jednak ilość dostaw przekracza znacznie możliwości sklepu i jego pracowników i potrzebna jest pomoc. W przeciwnym razie łańcuch dostaw może zostać znacznie spowolniony, co może się odbić negatywnie na sprzedaży i na zadowoleniu klientów z transakcji Tutaj do gry mogą wkroczyć profesjonalne firmy, oferujące usługi logistyczne dla biznesu, w tym przede wszystkim dla sprzedawców.

Kompleksowe usługi pakowania, które można zlecić zewnętrznemu podmiotowi to:

 • copacking – usługa ta polega na przepakowywaniu produktów. Copacking może dotyczyć przepakowania towaru z opakowań zbiorczych do opakowań jednostkowych lub zupełnie na odwrót – z opakowań jednostkowych do opakowań zbiorczych. Może także dotyczyć pakowania towaru zgodnie ze specyfikacją do pudełek wysyłkowych,

 • konfekcjonowanie – na te usługi logistyczne składa się wiele działań, w tym między innymi sortowanie i zestawianie towarów, a także oznaczanie oraz pakowanie. W ramach konfekcjonowania firma logistyczna może oznaczać produkty w imieniu klienta, a także etykietować i uzupełniać je o dodatkowe akcesoria (np. materiały promocyjne),

 • co-manufacturing – te usługi logistyczne polegają na konfekcjonowaniu surowca w gotowy produkt. Towar, który został dostarczony do magazynu, jest łączony w zestawy zgodnie z zamówieniem klienta. Następnie firma logistyczna pakuje towar i wysyła go do magazynu dystrybutora.

Usługi logistyczne - wynajem powierzchni magazynowej

Usługi logistyczne to także wynajem hal i powierzchni magazynowych. W dzisiejszych czasach wiele osób potrafi założyć biznes, jednak niewielu sprzedawców ma odpowiednie warunki do tego, by prowadzić sklep dobrze. W momencie, gdy w niewielkim magazynie na terenie sklepu zaczyna brakować miejsca, to znak, że trzeba pomyśleć o wynajmie czegoś większego. Jeśli chcemy sprzedawać produkty o specyficznych wymaganiach, także potrzebne nam są usługi logistyczne polegające na wynajmie magazynu! Dzięki temu zyskujemy dostęp do najnowszych powierzchni (spełniających obowiązujące normy), w atrakcyjnej cenie.

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wynajem magazynu w ramach kompleksowej usługi logistycznej. Dzięki temu możliwa jest zamiana wielu kosztów stałych w jeden koszt zmienny, który dotyczy tylko zrealizowanych operacji. Rozwiązanie to jest opłacalne zarówno dla niewielkich firm, jak i dla dużych korporacji. Jest ono opłacalne także ze względu na ułatwiony dostęp do know-how oraz najnowszych technologii, w tym także magazynów o najwyższym standardzie.

Wynajem magazynów klasy A

Usługi logistyczne świadczone przez zewnętrzny, wyspecjalizowany podmiot, pozwalają przedsiębiorcy zyskać dostęp do najnowszych technologii i know-how. Decydując się na outsourcing logistyki, możesz na przykład zyskać dostęp do najnowszych magazynów klasy A, których, bez wsparcia operatora logistyki, nie byłbyś w stanie samodzielnie wynająć!

 

Magazyny klasy A to magazyny najwyższej jakości, które są usytuowane w pobliżu drogi ekspresowej lub autostrady. Spełniają one wymogi magazynowe takie jak:

 • obecność na terenie magazynu parkingu dla samochodów ciężarowych i osobowych oraz placu manewrowego,

 • odpowiednie wymiary budynku – wysokość budynku równa minimum 10 metrów, głębokość wynosząca minimum 75 m, nośność posadzki o wartości równej minimum 5 t/ mkw,

 • odpowiednie energooszczędne rozwiązania – system chłodni i tryskaczy, a także oświetlenie,

 • nowoczesny system IT – magazyny klasy A najczęściej korzystają z inteligentnych systemów WMS. Dzięki temu wiedza o rozmieszczeniu towaru w obrębie magazynu jest na bieżąco aktualizowana i łatwo dostępna dla wszystkich pracowników magazynu.

Nietypowe usługi realizowane w ramach outsourcingu logistyki

Poza wymienionymi powyżej, można realizować także dodatkowe, nietypowe usługi logistyczne. Należy do nich np. realizacja zwrotów i reklamacji.

Nieumiejętna kompletacja dużej ilości zamówień duży problem w e-commerce, który odbija się na zadowoleniu klienta. W efekcie przedsiębiorca może utonąć w natłoku zwrotów i reklamacji. By do tego nie dopuścić, można zlecić te zadania zewnętrznemu podmiotowi.

Inny przykład dodatkowych usług logistycznych to dostęp do zaawansowanych systemów informatycznych, takich jak np. WMS. Wdrożenie systemu WMS w firmie wymaga skomplikowanej analizy, umożliwiają one usprawnienie procesów zachodzących w magazynie. Rozwiązanie to nie jest tanie, niewiele firm posiada też odpowiednie kwalifikacje, by móc obsługiwać taki zaawansowany system.

Ponieważ korzyści ze wdrożenia WMS w magazynie są wymierne i przyczyniają się do zautomatyzowania ruchu produktów w magazynie, optymalizacji zasobów oraz lepszego planowania dostaw, warto skorzystać z oferty firmy logistycznej, która taki system posiada i zlecić jej usługi logistyczne.

W Altmaster jesteśmy świadomi tego, że wymagania konsumentów wciąż rosną. Wiemy także, że są oni bardziej świadomi swoich praw. Ponieważ zakupione przez Internet przedmioty można szybko zwrócić bez żadnych strat finansowych, wielu konsumentów lubi nadużywać tego przywileju. Zamawiając kompleksową usługę logistyczną u nas, możesz przestać się przejmować zwrotami i reklamacjami i skupić się na bieżącym realizowaniu zamówień, a także kwestiach marketingowych. Zyskujesz także pewność, że twoje towary są składowane w magazynach wysokiej jakości, korzystających z najnowszych zdobyczy IT.

Rozwój e-commerce pociągnął za sobą... jeszcze szybsze dostawy!

Wspominając o różnego rodzaju usługach logistycznych, nie można pominąć ważnego aspektu e-commerce, jakim jest dostawa do klienta. Popularne obecnie rozwiązania na rynku to szybka dostawa (w ciągu 1 – 2 dni roboczych), a także Same Day Delivery.

Standardy szybkich dostaw są wprowadzane w większości e-sklepów i to bez żadnych dodatkowych opłat. Jak to możliwe? Jeśli wysyłamy bardzo duże ilości towarów, możemy negocjować stawki z firmami kurierskimi i w ten sposób zmniejszyć koszty dostawy. Często jednak rozwiązanie to jest zarezerwowane tylko dla wielkich graczy.

Szybka dostawa to odpowiedź na rosnące potrzeby konsumentów dokonujących zakupów w formie online. Aby jednak dać im to, czego potrzebują, należy albo nawiązać owocną współpracę z firmą kurierską i wynegocjować u niej bardzo dobre warunki, albo… zdecydować się na współpracę z firmą logistyczną. Wtedy w pakiecie kompleksowych usług logistycznych zyskujemy także lepsze ceny transportu i dostaw, dzięki czemu możemy podwyższyć jakość przy jednoczesnym obniżeniu kosztów dostawy do klienta. Rozwiązanie to z pewnością nie pozostanie niezauważone na rynku konsumenckim!

Usługi logistyczne z AltMaster

Marzy Ci się prowadzenie sklepu internetowego lub stacjonarnego? A może już długo jesteś w branży, ale szukasz rozwiązań, które pomogą Ci jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła? Usługi logistyczne nigdy nie były tak łatwo osiągalne, jak w Alt Master. Zajmujemy się kompleksową i profesjonalną obsługą logistyczną wielu firm, zarówno lokalnych, jak i wielkich graczy na rynku.

Naszym klientom oferujemy następujące usługi logistyczne:

 • magazynowanie,

 • copacking,

 • fullfilment,

 • konfekcjonowanie.

Wynajmujemy także hale magazynowe i obsługujemy zwroty oraz reklamacje. Skorzystaj z naszego doświadczenia i wiedzy i wypróbuj outsourcing logistyki.

Scroll to Top